تبلیغات
هوا فضا و علم روز - تصویر 3-D از ویروس ایدز برای اولین بار!
در تصویری که مشاهده می کنید نمایه ای از ویروس HIV-1 است که به رنگ آبی رنگ آمیزی شده است که در بافت زنده جاسازی شده است.این تصویر نمایه ای از اولین تصویر 3-D تهیه شده از ویروس اید در بافت زنده است.electron microscope image of HIV in tissue
در این مورد نادر بافت روده از یک موش آزمایشگاهی تهیه شده است،این تصویر می تواند به محققین کمک کند تا بیشتر درباره ی آلوده شدن سلول ها توسط ویروس HIV و محلی که ویروس در بافت احشاء رشد می کند بیاموزند(ذکر شده در نشریه ای که در ژورنال PLos phatogens چاپ شده است).
اطلاعاتی از این قبیل برای توسعه ی داروهایی علیه ویروس ایدز بسیار با اهمیت هستند.
در پروژه های تقریبا مشابه قبلی محققین تصاویری از جوانه زدن و گسترش یافتن و همچنین از نمایه ها و ساختار داخلی و خارجی ویروس ایدز تهیه کرده بودند.

معمولا تصاویر از ویروس ایزوله شده گرفته می شده یا از مجموعه ای از سلولهای ویروس پرورش یافته در آزمایشگاه بجای بافت دست نخورده داخل بدن تهیه می شده است.
برای تهیه ی این تصویر گروهی از محققین از کالیفرنیا و ماساچوست ابتدا موش آزمایشگاهی مخصوصی را که مغز استخوان انسان و کبد و سلول های تیموس را به موش پیوند پیوند زده بودند را استفاده کردند.این پیوند برخی از سلول های ایمنی انسانی را که ویروس HIV به آنها حمله می کند را به موش داد.سپس محققین موش را با ویروس HIV آلوده کردند و بعد از 10 تا 20 هفته موش را برای عکس برداری از کلون و روده کالبد شکافی کردند.محققین از میکروسکوپ الکترونی برای تصویر برداری از بافت های نمونه از زوایای مختلف استفاده کردند.

این تصویر به محققین اجازه می دهد که پدیده ای دلخواه را ببینند.محققین مجموعه ای از ویروس ها را در حوزه ای در کنار سلول های روده مشاهده کردند.
همچنین شواهدی دارند که نشان می دهد سلول های آلوده ویروس را به سلول های مجاور خود که لمس می کنند منتقل می کنند.این فرایند سیناپس ویروسی نام دارد که محققان HIV می دانستند که رخ داده اما هم اکنون بیشتر در مورد آن می آموزند.طبقه بندی: ترجمه شده از سایت popsci،
برچسب ها: ایدز، تصویر ویروس ایدز، عکس ویروس ایدز، ویروس ایدز، تصویر رنگی ویروس ایدز، تصویر سه بعدی ویروس ایدز، تصویر hiv،
دنبالک ها: popsci.com، caltech.edu،

تاریخ : 1392/11/14 | 07:59 ب.ظ | نویسنده : V AF | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.