تبلیغات
هوا فضا و علم روز - ساخت نانو ربات مغناطیسی برای حمل داروها در بدن
قفس های کوچکی که در تصویر مشخص هستند هریک به طول 100 میکرون و عرض 40 میکرون هستند که ممکن است خیلی زیاد به نظر نیاید اما آنها یک نیمه حامل جدید برای داروهای هدف گذاری شده هستند که توسط گروهی از محققین چینی توسعه یافته اند(البته محققین سوئیسی و کره ی جنوبی در آن دست داشته اند).
نانو ربات حمل  کننده دارو
میکرو ربات با پوششی از نیکل به صورت بی سیم توسط میدان های الکترو مغناطیسی هدایت می شوند.
این میکرو ربات ها می توانند محموله ی گران بهای خود را با توجه به هدایت خارجی دقیقا به همان جایی ببرند که بدن به آن نیاز دارد،به خصوص به مکان های حساسی همچون مغز و چشم ها.
ربات کوچک در خون برای اهداف پزشکی شناور می شود که این پدیده نسبتا بدیع و نویی است.
سایر رباتهای حامل ساخته شده می توانند این امر را انجام دهند اما شکل مارپیچ آنها و بافتهای بدنی کوچک باعث محدودیت آنها در حمل میزان داروها می شود.
به نظر شما چه چیزی باعث منحصر به فرد شدن این میکرو ربات شده است؟سایز آن!
Zhang Li  یکی از محققین این پروژه توضیح می دهد که یک میکروربات شبیه وسیله نقلیه ای است که داروها را به طور مستقیم به منطقه ی موثر حمل می کند ، به گفته ی وی انواع دیگر آن که بتواند داروی بیشتری را حمل کند ساخته خواهد شد و نیز آزمایش این ربات روی خرگوش و موش انجام شده است که در دهه های آتی روی انسان هم انجام خواهد شد!طبقه بندی: ترجمه شده از سایت popsci،  ابداعات نوین، 
برچسب ها: نانو ربات، نانوربات، حمل کننده های دارو در بدن، حمل دارو در بدن، نانو سازه های پزشکی، نانو، نانو ربات حمل دارو در بدن،  
آدرس سایت مرجع مطلب : popsci/article/nanobots،  

تاریخ : 1392/07/5 | 03:29 ب.ظ | نویسنده : V AF | نظرات